KATEGÓRIA

HOROSKOP ŠKORPIÓN

DENNE.SK - HOROSKOPY - ŠKORPIÓN

 popis znamení
 Kozorožec
 22.12. - 20.1.
      ako ho spoznáte
      muž - žena - dieťa
      nadriadený - podriadený
      partnerské vzťahy

 Vodnár
 21.1. - 20.2.
      ako ho spoznáte
      muž - žena - dieťa
      nadriadený - podriadený
      partnerské vzťahy

 Ryby
 21.2. - 20.3.
      ako ho spoznáte
      muž - žena - dieťa
      nadriadený - podriadený
      partnerské vzťahy

 Baran
 21.3. - 20.4.
      ako ho spoznáte
      muž - žena - dieťa
      nadriadený - podriadený
      partnerské vzťahy

 Býk
 21.4. - 20.5.
      ako ho spoznáte
      muž - žena - dieťa
      nadriadený - podriadený
      partnerské vzťahy

 Blíženci
 21.5. - 21.6.
      ako ho spoznáte
      muž - žena - dieťa
      nadriadený - podriadený
      partnerské vzťahy

 Rak
 22.6. - 22.7.
      ako ho spoznáte
      muž - žena - dieťa
      nadriadený - podriadený
      partnerské vzťahy

 Lev
 23.7. - 23.8.
      ako ho spoznáte
      muž - žena - dieťa
      nadriadený - podriadený
      partnerské vzťahy

 Panna
 24.8. - 23.9.
      ako ho spoznáte
      muž - žena - dieťa
      nadriadený - podriadený
      partnerské vzťahy

 Váhy
 24.9. - 23.10.
      ako ho spoznáte
      muž - žena - dieťa
      nadriadený - podriadený
      partnerské vzťahy

 Škorpión
 24.10. - 22.11.
      ako ho spoznáte
      muž - žena - dieťa
      nadriadený - podriadený
      partnerské vzťahy

 Strelec
 23.11. - 21.12.
      ako ho spoznáte
      muž - žena - dieťa
      nadriadený - podriadený
      partnerské vzťahy

 Dnešný horoskop
SKORPION
24.10. - 22.11.

Po včerajšku sa vám veľmi pracovať nebude chcieť. Sem-tam do niečoho pichnete, ale nepretrhnete sa. Pred kolegami sa vyrozprávate, vďačne zájdete i do bufetu, len robiť nie!
Nezačnite si zahrávať s pocitmi naivnej, ale dobrodušnej osoby. Mohli by ste sa dostať do konfliktu záujmov nielen v súkromnej, ale i v pracovnej oblasti!
 Škorpión
 základná charakteristika
Znamenie: vodné
Vládca znamenia: Mars a Pluto
Povaha: flegamatická
Šťastné roky: 17-19, 23-35
Súlad so znamením: Rak, Ryby
Farba: rumelková
Kov: železo
Podriadená časť tela: pohlavné orgány
Kamene znamenia: obsidián, hematit, malachit, ametyst, jaspis, achát, rubín, karneol, opál
Šťastné čísla: 5, 25, 65, 325
Šťastný deň: štvrtok
Šťastný kvet: vřes
Duchovný ochránca: Áres
Príjemná vôňa: vřes
 ako ho spoznáte
Väčšina ľudí narodzených v tomto znamení je fyzicky silnými a zdatnými jedincami. Škorpión má väčšinou bledú priesvitnú tvár, výrazné oči a ostré rysy. Postavu má pevnú, strednú až silnejšiu, svalnatú najmä u mužov, ženy potom bývajú urastené. Výraz má sebavedomý, vyrovnaný a vitálni. V emocionálnym vypätí sa dokáže dokonale ovládať, len oči možu prezradiť to, čo sa vo vnútri deje. Prejavuje sa väčšinou extrémne, buď jedná v naprostom kľude, alebo v šialenej rýchlosti. Niekde uprostred, rovnako tak ako Baran, nedokáže byť. Postreh, intuícia, rýchla reč sú vlastnosti, ktoré mu nechýba, a pre strach má urobené. Všetko ho zaujíma, nikde nesmie chýbať a rád má hlavné slovo.
 láska a sex
O Škorpiónoch sa všeobecne traduje, že sú to králi a kráľovné sexu. Dokážu si získať partnera neuveriteľnou príťažlivosťou, magickým pohľadom, vášni a pritom postupujú s neobyčajnou ľahkostí k vytýčenému cieľu. K šťastiu v láske potrebujú skutočne silné emotívne prežitky. Keď milujú, tak nesmierne silne, bývajú žiarlivý, podozieraví a nedôverčiví. Zásadne neuznávajú neveru a ich prípade zaplatia, že od lásky je len krôčik k nenávisti. Neradím Škorpióna raniť a už vôbec nie podviesť. Hlboko citove založený Škorpión, pokiaľ je správne motivovaný, sa snaží pre svojho partnera urobiť všetko na svete; v opačnom prípade sa búri, rozčuľuje sa, vymýšľa intrigy, pomsty, až nakoniec ochladne na bod mrazu. Ak milujete Škorpióna a nemáte v svojej prirodzenosti chcieť vernosť, radšej sa do vzťahu s ním nepúšťajte. Pokiaľ hľadáte stálosť v láske, potom ste u neho na spravnej adrese.
 deti
Problémy sú aj s deťmi narodenými v tomto znamení. Sú hašterivé, zanovité a falošné. Neznášajú námietky, sú vzdorovité a nedisciplinované. Kedže bývajú falošné, navonok pomýlia dospelých predstieranou dobrotou. Ich krutosť a zlé sklony možno eliminovať jedine prísnou výchovou. Ak je v rodine viacero detí, Škorpión získa prevahu a diktuje ostatným súrodencom. Tí nemajú na výber, pretože ho poslúchnu alebo sa ho budú báť. Niekedy však tieto deti bývajú otvorené, majú bystrú myseľ a zmysel pre vtip. Na druhej strane už v ranom veku sú náchylné k erotickým sklonom. Preto im treba včas všetko vysvetliť a tak ukojiť ich zvedavosť. Ináč by hľadali odpoveď inde, napríklad vo filmoch pre mládež nevhodných.
 povolanie
Ľudia narodení v znamení Škorpióna dokážu ovládať iných. To má výrazný vplyv aj na voľbu ich povolania. Ich osobná príťažlivosť vzbudzuje dôveru. No vďaka kombinačnému a prenikavému mysleniu sa často stávajú diagnostikmi. Presne a ľahko určia pôvod choroby. Sú však z nich aj dobrí maliari a nežní lyrici. Citlivou telesnou oblasťou sú pohlavné ústroje.
 zdravie
Citlivejšou než pri iných znameniach. Preto ich sklon k neviazanému životu prináša mnohé nebezpečenstvá. Sú obzvlášť náchylní na ochorenie AIDS. Poruchy tráviaceho traktu a črevné ochorenia sú v porovnaní s tým iba zanedbateľné. Ženy narodené v tomto znamení prežívajú mnoho starostí pri každej menštruácii. Aj bežný priebeh sprevádzajú silné kŕče a bolesti. Vtedy sú nervovo podráždené, citlivé a skľúčené. Oporou je pochopenie partnera, ktorý je v tom čase nielen pozorný, ale sám vykonáva všetky domáce práce.
 vhodné znamenia
Dobre si rozumejú s svojimi vodními druhmi, s Rakom, Rybou a iným Škorpiónom. Spojuje ich veľká citlivosť a vnímavosť a navzájom dokážu akceptovať partnerove prianie. Prispôsobivosť a láska pritom hraje veľkú rolu. O ohnivom znamení Barana a Strelca sa navzájom silne priťahujú. Občas sa síce možu vyskytnúť poťiaže v súžití, ale dajú sa zvládnuť toleranciou a väčšou trpezlivosťou. Složité a veľmi nebezpečné je súžitie s Levom. Tak veľmi po sebe túži, milujú sa, ale harmonického vzťahu sotva keď dosiahnu. Neustále bojujú o prestíž. Zemské znamenia, Pannu a Kozorožca, uznáva pre čestnosť, uprímnosť, pracovitosť; menej však znáša ich istú pedantériu a neustálé kontrolovanie. S Býkom je to tak aj tak. Zpočiatku sú si vzájomne sympatickí, ale za čas si môžu liezť na nervy. Je treba nájsť spoločné kompromisy, dopriať si dostatok voľnosti a spoločne plánovať. Vzdušné znamenia, Blíženci a Vodnári, dokážu na Škorpióna zapôsobiť nielen v pozitívnom, ale aj v negatívnom zmysle. Jedným to vyjde, druhým nie! S Váhou je veľká nádej na vytvorení harmonického vzťahu. Obaja však musia uznávať pravidlá, dôverovať si a ctiť vernosť! V opačnom prípade také partnerstvo stroskotá.
 ako viesť dialóg
Predovšetkým na rovinu a čestne. Má totiž sklon k podozrievavosti aj nedôvere a vždy viac hľadí na vlastné výhody. Pokiaľ ho urazíte, podvediete, nielenže si to bude dlho pamätať, ale až prijde jeho chvíľu, tak vám to dvojnásobne a s chuťou vráti. Ak poznáte, že ste férovy človek, nezklame vás a zverenú úlohu dotiahne až do samotného konca. Vždy je na neho spoľahnutie a pridá aj niečo naviac. Nezabudnite, planéta Pluto mu dala do vienku dar dobre až majstrovsky skrývať svoje skutočné pocity.
 podrobnejší popis
Základným povahovým rysom Škorpiónov je ich snaha vniknúť až na dno do všetkých vecí. Nikde nenachádzame tak hlboké protiklady, ako práve v povahách týchto ľudí. Tu nachádzame celú stupnicu všetkých kategórií ľudí, od najprostejšieho vraha typu Kürtenova, až do skvelých predstaviteľov tohto znamenia, ako sú nemecký básnik Goethe apod. Tento typ vyžaduje veľmi pozorné zachádzanie a už v detských rokoch pozorujeme, že títo ľudia sa ľahko vychovávajú. Práve tu záleží často na tom, skoro poznať ich slabosti a chyby, než prevezme osud úlohu vychovávateľa. Potom je už obvykle neskoro. Ľudia tohto znamenia sú vybavení úžasnou vôľou, čo sa dokáže vyvíjať kladne aj záporne. škorpión vie vždy presne, čo chce a je taktiež veľmi istý v svojom vystupovaní. Rýchlo sa rozhoduje, je sebaistý a jeho vytrvalosť je takmer tak veľká, ako jeho iniciatívny postup. Títo ľudia sú hybní a pri tom predsa konzervatívni. Napovrch zdánlive celkom kľudní, skrývajú v sebe predsa len iskru vášnivosti, ktorá dokáže náhle vzplanúť a potom sa nedá odhadnúť jej rozsah. Ak je Škorpión podráždený, tak túži po pomste a nikdy nezabúda. Často to trvá veľmi dlho, než nájde vhodnú príležitosť, ale jeho pomsta dokáže byť rovnako bezcitná, ako krutá. Sú odvážni, vytrvalí, opatrní v jednaniach, postupujú vždy veľmi diplomaticky. Je veľmi ťažko nájsť dobrý výklad pre tento typ, ak niesu známe ostatné konštalácie horoskopu. Veď vedľa najkrásnejších ľudských vlastností ležia najhrubšie vášne a neresti na dne duše. Záleží veľmi na tom, ak sa nakloní ich povaha viac k hmote alebo k duševným hodnotám. Vždy pozorujeme určitý sklon k pohodliu. Súčasne sú však títo ľuďia dosť pyšní, žiarliví, silne eroticky založení, v svojom konaní bezohľadní a tvrdí, dokonca aj súčasne zákerní. Dobrý typ sa vyznačuje mimoriadne veľkým nadaním. Má skvelú rozpoznávaciu schopnosť, rýchle vníma aj chápe a javí záujem o všetko. V radách týchto ľudí nachádzame prírodovedcov, lekárov, spisovateľov aj umelcov. Ich výkon odpovedá ich schopnostiam. Neúnavne a takmer bez dychu idú za svojim cieľom, neľakajú sa žiadnych prekážok a dokážu vyčkať, až príde ich doba. Poznajú svoju hodnotu a potrpia si na lichotenie a preto ich môžu ovplyvniť ľuďia, ktorí túto ich slabosť poznajú. Celkom však možno povedať, že nikomu neotvoria svoje vnútro a vždy budú čiastočne zahalení akousi záhadou. Dokážu pomôcť, ak sú o pomoc požiadani a sú v takýchto prípadoch veľkorysí, i keď pri tom nezabúdajú na svoj vlastní prospech. Dokážu rovnako dobre šetriť, ako hýriť, pretože peniaze sú im len prostriedkom pre ich ciele. Pre manželstvo sa Škorpióni príliš nehodia. Obvykle ich manželstvá ztroskotávajú.

Prevzaté z knihy "Sluneční znamení"Návrat na hlavnú stránku SZM.sk